Усунення деформації перегородки носа (септопластика) | Суми, Шостка

Септопластика Суми, Шостка

Усунення деформації перегородки носа (септопластика) | Суми, Шостка

05.09.2023

Cептопластика – це хірургічна операція по корекції анатомії носової перегородки, в результаті якої нормалізується функція дихання, зникають хронічні захворювання носової порожнини. Це оперативне втручання відрізняється від ринопластики тим, що направлене не на зовнішні зміни форми й розміру носа, а на коригування деформованого хряща перегородки, який заважає людині нормально дихати, жити.

Кому потрібне виправлення носової перегородки

Носова перегородка являє собою пластину з хряща і кісткової частини, зовні покритою слизовою оболонкою. Її функція полягає у розділені порожнини носа на дві половинки. Оскільки людина не є симетричною з правої/лівої сторони, а перегородка рідко буває прямою (має вигини, гребні, шипи), то й носова порожнина не ділиться ідеально на дві рівні половинки.

Виправлення носової перегородки потрібне при значних вроджених або набутих деформаціях, що призводять до порушення функції дихання, частих захворювань порожнини носа, пазух та інших органів дихання, утворення поліпів, кіст. До того ж важливо розуміти, недостатня кількість кисню в організмі, внаслідок викривлення, негативно позначається на здоров’ї внутрішніх органів. Причинами деформації хряща може бути вроджена патологія, порушення розвитку носової порожнини, травми та переломи носа, новоутворення.

Симптоми, які вказують на необхідність хірургічного вирівнювання носової перегородки:

  • ускладнення дихання носом;
  • шумне дихання, хропіння, апное (зупинка дихання під час сну);
  • постійна закладеність носа, сухість;
  • мігрень, головні болі після сну;
  • хронічні гайморити, риніти, синусити;
  • часто повторювані носові кровотечі;
  • патологічні новоутворення в порожнині;
  • зниження якості нюху;
  • естетичний дефект – зміна форми носа.

Проте є також протипоказання, за яких операція вирівнювання носової перегородки відкладається на певній час або скасовується повністю. До них належать різні патології серця, судин, цукровий діабет, епілепсія та інші психічні розлади, проблемі зі згортанням крові, онкологічні захворювання, вагітність, період лактації.

Операція носової перегородки – особливості проведення

Проводиться операція носової перегородки профільними хірургами – отоларингологами. Оскільки сама перегородка складається з хряща та кістки, то окрім як провести оперативне втручання, іншого варіанту не має.

Сьогодні застосовується три методи септопластики: класичний, ендоскопічний та лазерний. Вибір лікарем методу проведення операції залежить від анатомічних особливостей пацієнта, степені викривлення, наявних захворювань. Зазвичай хірургічне втручання триває від 20 хвилин до години, що також є індивідуальним. При класичному, ендоскопічному методі використовується загальний наркоз. Під час лазерного втручання зазвичай застосовують місцевий наркоз.

Якщо ви вирішили вирівняти ніс в Сумах, Шостці чи будь-якому іншому місті області, лікарем будуть дані наступні рекомендації з підготовлення до операції: відмова від вживання алкоголю, куріння, виключення важкої їжі за 2 доби, відмова від препаратів, що розріджують кров тощо.

Реабілітаційний період після септопластики триває відносно недовго – близько 7 днів, після чого можна повертатися до звичного життя. Проте лікарі радять протягом місяця утриматися від походу в спортивний зал, басейн, від важких навантажень, гарячої ванни, сауни, бані.

Цікавить усунення деформації перегородки носа? Септопластика носа в місті Шостка проводиться кваліфікованим лікарем вищої категорії – Бондарем Володимиром Іллічем, який має понад сорок років стажу.

Записатися до лікаря

Ви можете записатися на прийом по телефону +38 (099) 223-36-03
або заповніть онлайн-форму запису. Прийом проводиться за адресою:
м. Шостка, вул. Прорізна, буд. 12