Отит: види, симптоми та способи лікування ➤ DoctorBondar

Лікування отиту

Отит: види, симптоми та ефективні способи лікування

05.09.2023

Отит – це запальне захворювання, що може виникати в різних частинах вуха. Клінічно можна виокремити багато різновидів цього захворювання, що супроводжуються різною симптоматикою. В більшості випадків отит лікування передбачає консервативні методи. Але в будь-якому випадку, при появі болю у вусі, почуттю дискомфорту або свербежу зверніться до свого лікаря.

Види отиту

Нині лікар-отоларинголог може діагностувати кілька видів отиту. Насамперед захворювання класифікується за тим місцем, де воно розвинулося. За цим критерієм можна виокремити такі різновиди хвороби:

  1. Зовнішній отит. У такому випадку в людини запалення розвивається у зовнішньому слуховому каналі. Іноді хвороба вражає барабанну перетинку. Саме від такого різновиду хвороби частіше страждають люди старшого віку. Інфекція може розповсюджуватися по всьому слуховому проходові або ж бути локалізованою у певному місці.
  2. Середній. При такому перебігові хвороба локалізується в середньому вусі, саме там, де розташовані слухові кісточки. Середній отит найчастіше виявляється у дітей до 5 років. Це можна пояснити особливостями будови євстахієвої труби, яка з’єднує носоглотку та середнє вухо. Цей тип захворювання може мати різновиди: гострий (гнійний отит чи катаральний) та хронічний.
  3. Внутрішній. Стосується структури внутрішнього вуха. Також може впливати на орган рівноваги поблизу вушного завитка. Буває внутрішній і серозний.

Також ще вирізняють ескудативний отит. Під час перебігу такої хвороби у середньому вусі збирається рідина ескудат. До її складу входять білкові тканини. Саме тому ескудат може згущуватися і функція органів слуху знижується, хоча сама барабанна перетинка не пошкоджується. Буває одно- і двосторонній. Такий тип захворювання може тривати до трьох тижнів.

Секреторний отит – це захворювання, що негативно вливає на середнє вухо. Воно виникає через порушення проходимості євстахієвої труби. Така хвороба має лише один прояв – зниження слуху. В рідкісних випадках пацієнт може чути звук, що нагадує звук рідини, яку переливають.

Що може спричинити отит?

Причини отиту – це зазвичай мікроорганізми, серед яких можна виокремити:

  • стафілокок;
  • патогенні бактерії;
  • вірусні інфекції;
  • грибки.

В рідкісних випадках запалення середнього вуха може бути спричинене алергічною реакцією.

Які отит має симптоми?

Отит симптоми може мати різні, серед яких відзначимо:

  • біль пульсуючого характеру у вусі;
  • посилення болю під час відкривання і закривання роту;
  • почервоніння вушної раковини;
  • погіршення слуху;
  • поява гнійних виділень із вуха;
  • підвищення температури (у деяких випадках).

Отит: лікування

Вибір способу лікування захворювання залежить від його типу, а також від віку пацієнта. Зважаючи всі обставини, лікар може призначити такі препарати:

  1. Вушні краплі з аналгетичною діючою речовиною. Це допоможе зменшити больові відчуття та зняти запалення.
  2. Антибактеріальні краплі. Вони допоможуть позбутися виділень із вуха.
  3. Нестероїдні протизапальні засоби
  4. Жарознижуючі засоби (зазвичай лікарі виписують їх в тих випадках, коли температура тіла перевищує 38,5 градусів).
  5. Препарати антигістамінної дії для зменшення набряку.
  6. Антибактеріальні препарати. Зазвичай вони мають широкий спектр дії.

Також лікарі можуть призначати немедикаментозні способи лікування, наприклад, промивання вуха або катетеризацію, фізіотерапію, електрофорези, ультрафіолетове випромінювання.

Вчасно звернувшись до лікаря та обравши правильне лікування, в більшості випадків пацієнти швидко виліковуються від недуги.

Записатися до лікаря

Ви можете записатися на прийом по телефону +38 (099) 223-36-03
або заповніть онлайн-форму запису. Прийом проводиться за адресою:
м. Шостка, вул. Прорізна, буд. 12