Гайморит: діагностика та лікування

Гайморит: діагностика та лікування

Гайморит: діагностика та лікування

24.07.2020

Важко знайти людину, яка не стикалася або хоча б не чула про гайморит. Хвороба являє собою запалення гайморових пазух носа у дитини або дорослої людини. При подібному запаленні їх слизові оболонки набрякають, слиз не знаходить виходу в носову порожнину через спеціальний отвір (сполучення) і накопичується в ній у великій кількості. У підсумку в пазусі починають освоюватися і активно розмножуватися хвороботворні мікроорганізми, які й провокують найсильніший запальний процес і хворобливі симптоми. Хвороба може протікати гостро з очевидними симптомами. Але якщо запальний процес не вилікувати вчасно, хвороба може перейти в хронічну форму. Несвоєчасно поставлений діагноз і самолікування або недотримання приписів лор-лікаря можуть призвести до серйозних ускладнень, таким як риногенний менінгіт і навіть сепсис. Як розпізнати захворювання? Як його лікувати? Давайте розберемося.

Чому виникає запалення

Причиною розвитку запалення є інфекція, що потрапила в пазухи. Хвороба найчастіше є наслідком простудних захворювань, лікування яких було розпочато із запізненням. Передумовами розвитку хвороби можна назвати присутність хронічного вогнища інфекції в організмі, наприклад, недоліковані зуби, деформування перегородка носа і наявність в порожнині носа кіст або поліпів, що заважає нормальній циркуляції повітря в носу і носоглотціу. Як діагностувати гайморит самостійно? Хворого повинні насторожити такі ознаки, що вказує на симптоми гаймориту:

  • сильний біль в області чола, в області щік під очима. При нахилі голови або у вечірній час біль стає нестерпним;
  • постійна закладеність носа;
  • риніт, гнійні виділення з носа;
  • сльозотеча;
  • неприємний, смердючий запах з носоглотки;
  • висока температура тіла;
  • слабкість, швидка стомлюваність.

Самостійна діагностика гаймориту в домашніх умовах повинна завершитися швидкими зборами і походом до лікаря-оториноларинголога. Самі ви можете запідозрити захворювання, а сказати точно зможе тільки лікар.

Що потрібно робити?

Спочатку лор-лікар оглядає ніс за допомогою носового дзеркала і потім ендоскопа. На сьогоднішній день основний метод визначення гаймориту — рентгенологічне дослідження. При необхідності може бути призначена комп’ютерна томографія (КТ). Проводиться вона для більшої інформативності, коли доктору недостатньо картинки на звичайному рентгені і потрібні зрізи на різних рівнях всієї пазухи.

За результатами діагностики призначається терапія. Методи терапії захворювання включають в себе: прийом антибіотиків, прийом знеболюючих препаратів для зняття больових симптомів, антигістамінних препаратів (при необхідності), судинозвужувальних крапель для зняття набряку слизової носа, промивання гайморових пазух (методом «зозуля» або за допомогою катетера) і фізіопроцедури . У деяких випадках при неефективності медикаментозного лікування робиться прокол гайморової пазухи.

Тільки вчасно розпочате лікування, призначене грамотним лор-лікарем, — запорука швидкого одужання. Якщо ви все-таки захворіли — звертайтеся до лікаря Бондаря Володимира Івановича. Ми запропонуємо вам найбільш ефективні методи лікування, які швидко повернуть гарне самопочуття.

Записатися до лікаря

Ви можете записатися на прийом по телефону +38 (099) 223-36-03
або заповніть онлайн-форму запису. Прийом проводиться за адресою:
м. Шостка, вул. Прорізна, буд. 12