Алергічний риніт: причини, симптоми і лікування ➤ DoctorBondar

алергічний риніт

Алергічний риніт: причини, симптоми і лікування

05.09.2023

Сьогодні дуже багато людей страждають від алергії. Одним із її проявів є риніт. Алергічний риніт – це запалення слизової поверхні носа. Зазвичай воно виникає через алергію.

Що саме може викликати алергічний риніт?

Серед алергічних подразників, які можуть викликати розвиток алергічного риніту, можна виокремити:

  • пилок різних рослин;
  • пилові кліщі, які можуть жити вдома;
  • шерсть тварин;
  • грибок;
  • продукти харчування (часто фрукти, наприклад, полуниця);
  • миючі засоби тощо.

Найвищу схильність до розвитку алергічного риніту мають люди із бронхіальною астмою. За статистикою, майже кожна п’ята людина страждає від цього захворювання.

Симптоми алергічного риніту

Як дізнатися, що у людини саме ця хвороба? Ознаки алергічного риніту такі:

  • рідкі та рясні виділення з ніздрів, що висушують та подразнюють шкіру;
  • ускладнене дихання носом;
  • часте чхання, відчуття лоскоту;
  • свербіж в очах;
  • сльозотеча;
  • порушення нюху та смаку;
  • набряк слизової оболонки носа.

Через те, що людина відчуває свербіж у носі, вона має бажання весь час терти його руками. Ще симптоми алергічного риніту включають в себе формування поперечної носової складки. Вона виникає через часті механічні подразнення носа. Алергічний риніт не варто плутати з медикаментозним чи інфекційним. У першому випадку хвороба може викликатися використанням судинозвужуючих крапель, а у другому – пацієнт відчуватися сильний біль, матиме підвищену температуру.

Звернемо також увагу на ще один вид алергічного риніту – сезонний. Він виникає у людини зазвичай в одну і ту ж пору року, наприклад, коли цвітуть певні види дерев чи трав. Деякі продукти харчування можуть спричинити активізацію сезонного риніту в будь-яку пору року.

Лікування риніту

Чим лікувати алергічний риніт? Найперше, що треба зробити, – це виключити можливість подальшого впливу алергену на людину. Якщо ви спостерігаєте таку хворобу вже не один сезон, слід пройти алерген-специфічну терапію. Суть її полягає у тому, що під шкіру пацієнта вводиться невелика кількість алергену. Під час наступних сеансів його кількість збільшується. Завдяки курсу лікування чутливість організму до алергену зменшується. Завдяки цьому, наприклад, цвітіння квітів, які викликають алергічну реакцію, людина може пережити в звичному режимі.

Під час лікування риніту також рекомендується промивати ніс сольовим розчином. Робити це варто кожен день. В момент, коли квітує рослина, яка є алергеном, ліпше скоротити час перебування на вулиці. А після повернення з вулиці потрібно обов’язково перевдягнутися та добре помити руки. Аби остаточно позбутися алергічного пилка з тіла, перед сном прийміть душ та помийте голову. Прати постільну білизну слід не рідше, аніж один раз на тиждень у воді, температура якої не нижче за 60 градусів. Щоб менше контактувати з алергічним пилком удома, щільно закривайте всі вікна і двері. Те ж саме стосується і автомобіля, коли ви в ньому пересуваєтеся.

Особливості алергічного риніту у дітей

Діти часто можуть страждати від цього захворювання. Тому батькам слід добре знати особливості алергічного риніту у дітей. Такий тип риніту може розвиватися разом із вірусною інфекцією. Це буває нерідко. В такому випадку діагностика хвороби буде ускладненою. Аби виявити хворобу, дитячий педіатр може відправити дитину на аналіз крові на алергію.

Спричини алергічний риніт у дитини можуть харчові алергени. Всі продукти, які можуть бути цими алергенами, потрібно прибрати з дитячого столу мінімум на три тижні.

Один із найпростіших, але разом із тим і найефективніший метод, – це уникнення алергенів. Визначити їх допоможуть аналізи. Також дитині можна промивати ніс розчином, приготовленим на основі морської солі.

Записатися до лікаря

Ви можете записатися на прийом по телефону +38 (099) 223-36-03
або заповніть онлайн-форму запису. Прийом проводиться за адресою:
м. Шостка, вул. Прорізна, буд. 12